![]() |
Az utóbbi számaink nagyon sok olyan témát tartalmaztak, amelyek Windows-ról áttérő kedves ügyfeleink kérésére jelentek meg. Ebben a számban is megjelenik néhány olyan cikk, amelyik a kezdők számára hasznos lehet: az egyik ilyen a Dokk használatáról és lehetőségeiről szól, és olyan tippeket is tartalmaz, amelyeknek nem csak a kezdők veszik hasznát.
A Mac OS X TextEdit programja egy brilliáns Unicode-os szövegszerkesztő megannyi kiforrott lehetőséggel. Ezeket mutatja be a szoftverről szóló részletes cikk.
A múlt hónapban bemutattuk az Apple Remote Desktop szoftvert, és szó esett arról is, hogy a másolási műveletek módszereit külön cikkben foglaljuk össze - erről esik szó most. Amióta az Apple bemutatta a GarageBand szoftvert, minden Mac felhasználó zeneszerző lázban ég - ebben a cikkben azt mutatjuk be, hogyan is zajlanak a zeneszerzés egyszerű lépései az Apple zseniális iLife szoftverében.
A Macintosh operációs rendszerek Finder által kezelt sajátos formátumai a kimentett vágólap dokumentumok, a clipping fájlok - ezekről szól cikkünk. Az Apple Shake szoftvere nemrégiben ismét Oscar®®hoz juttatott filmes szakembereket. Ennek kapcsán két olyan filmet mutatunk be, amelyek készítésében meghatározó volt a Mac technolgóia: az egyik az Ice Age (Jégkorszak), amelyet Shake-kel készítettek, a másik pedig a Walter Munch szerkesztésében elkészült Cold Mountain.A filmszerkesztés nem lehet hatékony Griffin PowerMate nélkül, amelyről kevesen tudják, hogy egy japán ékszerkészítő remekműve - erre is kitér a termék iránti hatalmas érdeklődést bemutató cikkünk. A washingtoni Udvar-Hazy Központ az Apple QuickTime VR technológiáját használta korabeli repülőgépek belső terének bemutatásához, a Robbie Williams "Escapology" DVD elkészítésében résztvevő James Tonkin a Final Cut Pro-DVD Studio Pro-val alkotta maradandó remekművét, míg az elvont illusztrációk, CD-borítók és reklám grafikák nagymestere, Dave McKean szintén az Apple technológiára alapozta sikerét!
| |||
Előző számunk Következő számunk | ||||
| Mac OS X alapok: Mail levelezőprogram AddressBook címtár System Preferences Hasznos letöltések: MySpell helyesírás modul Hungarian Pro kiosztás Szerkesztőség: Birincsik József 0670.2650784 ijoe@ijoe.hu josephbirincsik@mac.com | ||||